ROWER

Rower prawie idealny środek transportu

Rower prawie idealny środek transportu.

W poniższym tekście przedstawię zalety korzystania z roweru i tylko jedna wadę. Rower jest najbardziej ekonomiczną formą siłowni, nie płacimy za członkostwo, karnety oraz osobistego trenera. Jeżdżąc przez godzinę możemy spalić do 600 kalorii, co pozwoli spalić zbędne kilogramy i ładnie wyrzeźbić nogi i pośladki. A także poprawimy swoją formę. Ponadto rowerem dojedziesz wszędzie nie przejmując się korkami, remontem ulic czy dziurami w jezdni. I możesz zaparkować wszędzie. Jest to bardzo duża oszczędność czasu na dojazdach i szukaniu miejsca do zaparkowania. Rower jest idealnym środkiem transportu, gdy robimy małe zakupy. Ponieważ możemy zamontować koszyk i tam wrzucać sprawunki, które dotąd taszczyliśmy do autobusu lub samochodu.

Rower jest pojazdem super ekologicznym, ponieważ nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery i nie zanieczyszcza powietrza. Nie stwarza również niepotrzebnego hałasu.  Nie płacimy również za benzynę i ubezpieczenie roweru co znacząco pozwoli nam zaoszczędzić i wydać te pieniądze na nasze hobby lub podróże.

Jazda na rowerze dotlenia nasz organizm i pomaga w produkcji endorfin, czyli hormonów, które dają nam uczucie szczęścia i zadowolenia. Nie potrzebujemy, więc tyle czekolady i alkoholu, aby poprawić sobie nastrój. Dłuższy wysiłek fizyczny pomaga nam oderwać nasz umysł od codziennych problemów i zredukować stres.  Podczas jazdy skupiamy się na ruchu, wykonywaniu mechanicznych czynności .    A nasz umysł się wycisza i ładuje akumulatory.

Jest tylko jedna wada roweru. Gdy nagle zaczyna padać deszcz to jesteśmy przemoczeni do suchej nitki.