OGRÓDKI BALKONOWE

Mini ogródki na balkonie lub parapecie

Filigranowe  ogródki na balkonie lub parapecie

 Każdy z nas chciałby mieć miejsce gdzie może wypocząć i zrelaksować się. Przestrzeń, w której  możemy odpocząć od codziennej gonitwy. Jednak tylko nielicznych stać na zakup domu z ogrodem lub działki rekreacyjnej.

 Alternatywą do posiadania własnego kawałka zieleni jest założenie mini ogródka na balkonie lub parapecie kuchennym.  Możemy  często zmieniać  nasadzenia w zależności od pór roku, kolorystyki czy tez osobistych upodobań. O filigranowy ogródek łatwo jest zadbać gdyż jest mały. Nie trzeba poświęcać   mu też sporej uwagi, wystarczy regularnie podlewać,  okresowo podawać odżywkę i w razie szkodników opryskać preparatem do ochrony roślin.  Dodatkową zaletą jest to, że sadząc rośliny w pojemnikach możemy je dowolnie przestawiać i zmieniać  konfiguracje.

 Gdy mamy mało miejsca, ogródek użytkowy aranżujmy na kilku poziomach, np. w wiszących i wielopoziomowych donicach, w kieszeniach mat zawieszonych na ścianach, w skrzyniach ustawionych na półkach. Warto sadzić zioła, warzywa i rośliny ozdobne.  Wybierajmy odmiany, które długo owocują, a nie zajmują dużo miejsca np. pomidory koktajlowe, sałatę karbowaną itp. Warto  również sadzić same lecznicze zioła typu lawenda, lubczyk, szałwia, koper lub szczypiorek. Będą smakować o  niebo lepiej niż te kupowane w supermarkecie i sprawi nam to więcej satysfakcji.