EKO 2013

Eko postanowienia na rok 2013

Eko postanowienia na rok 2013.

 Na początku każdego nowego roku postanawiamy coś zmienić  na lepsze. Nie chodzi o wielką rewolucję, ale z pozoru małe zmiany, które robią wielką różnicę. Nawet jednostka ma realny wpływ na poprawę środowiska. Do podstawowych zasad dbania o środowisko należy: niekorzystanie z plastikowych reklamówek a w zamian z płóciennych toreb,  częstsze używanie miejskich środków komunikacji, czy tez szeroko pojęty recykling.  Należy zaopatrywać się w produkty spożywcze, sezonowe u lokalnych dostawców z bio- upraw. Recyklingować  czyli wyrzucać niepotrzebną makulaturę, szkło, plastiki do specjalnie przeznaczonych do tego kontenerów aby rzeczy te mogły być powtórnie przetworzone. To samo dotyczy zużytych baterii i cartridge.

  Kolejnym punktem jest zamiana zwykłych żarówek na energooszczędne i wyłącznie wszystkich urządzeń z gniazdka gdy nie korzystamy z nich. Oszczędzajmy również wodę  zakręcając ją podczas mycia zębów czy też zastępując  kąpiel prysznicem.

 Minimalizujmy ilość drukowanych rzeczy, drukując dwustronnie i po dwie strony na arkusz w mniej ważnych wydrukach a także zamieniając faktury na e- rachunki.

 Ostatni podpunkt to robienie bardziej świadomych zakupów,  zastanówmy się dwa razy kupując kolejną niepotrzebną rzecz. A jeśli  coś z ubrań już na nas nie pasuje lub po prostu nam się znudziło wymieniajmy się z koleżankami, w ten sposób nie tylko zaoszczędzimy ale tez zyskamy parę  nowych rzeczy do naszej garderoby.

 W ten sposób zyskamy nie tylko my ale także przyszłe pokolenia.