Doktor rybka

Doktor rybka

Garra Rufa to hit polskich salonów kosmetycznych. Ta malutka rybka jest nie tylko świetną pedikiurzystką, ale przede wszystkim pomaga w leczeniu poważnych chorób skóry.

W salonach piękności można napotkać coraz częściej bardzo zaskakujące oferty. Oprócz możliwości skorzystania z solarium, masażu czy pillingu można zlikwidować sobie cellulitis aplikując pod skórę dwutlenek węgla, wygładzić zmarszczki dzięki okładom z okry piżmowej czy odmłodzić ciało okładami z zielonej herbaty.  Do tego kąpiele w piwie, kozim mleku, czekoladzie i błocie. Ale prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są tzw. „Fish Spa”, czyli salony, gdzie pedicure wykonują nie profesjonalne kosmetyczki, ale małe rybki Garra Rufa.

Zabieg zyskał ogromną popularność. Jedni przychodzą z ciekawości , inni przekonali się, że to naprawdę działa.

Rybki sprowadza się m.in. z Tunezji, gdzie tego typu zabiegi są bardzo popularne, a zwierzęta te traktowane są niemal jak dobro narodowe.

Rybki te są bardzo małe, mają jedynie kilka centymetrów, ale ze swojego zadania każda wywiązuje się sumiennie: ich specjalnością jest likwidowanie martwego naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładka i miękka.

Rybki nie mają zębów, więc zabieg jest absolutnie bezbolesny, początkowo można odczuwać łaskotanie.

Dla zachowania higieny przed każdym włożeniem stóp do wody są one dokładnie myte i dezynfekowane. Po odbytym zabiegu woda jest naświetlana specjalnymi lampami, które niszczą bakterie.

Dziennie z zabiegu u tych samych rybek korzysta kilka osób, inaczej mogły by się przejeść.

Zalety rybich usług:

  • pobudzają receptory stóp
  • poprawiają krążenie krwi
  • pomagają w leczeniu niektórych chorób skóry jak np. łuszczyca, gdzie rybki skutecznie usuwają chory naskórek. W niektórych Spa dostępne są też kąpiele z udziałem rybek, dzięki czemu szczególnie chorzy na łuszczycę mogą liczyć na usunięcie chorej skóry z całej powierzchni ciała
  • zabiegi w „Fish Spa” trwają ok. 15 minut, czyli krócej niż zwykły pedicure
  • ceny tego zabiegu są zróżnicowane, jednak zwykle wynoszą około 100zł