BOMBY KWIATOWE

Bomby kwiatowe ekologiczną bronią dla każdego

Bomby kwiatowe ekologiczną bronią dla każdego

Możemy nazwać je inaczej kulkami nasiennymi i  są nieodłączną bronią kwiatowej partyzantki, która pozwala zamienić brzydkie, zapuszczone miejsca w kolorowe mini ogrody. Zawierają one wszystko, co potrzebujesz, aby sadzić kwiaty gdziekolwiek zechcesz. Ich przygotowanie nie jest pracochłonne, wymaga jedynie gliny, kompostu, dużej ilości nasion, najlepiej takich kwiatów, które rosną w danej strefie klimatycznej i  …wody.

Jak zrobić bomby? To bardzo proste. Najpierw należy wybrać się do sklepu z nasionami i zakupić dobrej  jakości nasiona kwiatów, o których wiesz, że będą dobrze rosnąć na ubogich glebach i nie potrzebują dużej ilości uwagi. Należy zwrócić uwagę na to czy nasiona nie są zaprawiane chemicznie, nie powodują erozji gleby i nie są za bardzo ekspansywne. Drugim krokiem jest namoczenie nasion przez godzinę lub pozostawienie ich na całą noc w wodzie. Uszkodzone nasiona wypłyną. Więc można je od razu zebrać i wyrzucić. Następnie do wiadra należy wrzucić glinę, kompost i nasiona a potem dodać wody i wymieszać, aby powstała mikstura, z której bez problemu da się formować małe kulki. Gdy wykonamy kulki wielkości piłeczek pingpongowych pozwólmy im wyschnąć 24 h na gazetach. Po tym czasie kulki są gotowe do użycia.

A potem zaczyna się najlepsze pakujemy kulki do toreb i wybieramy się z przyjaciółmi na prawdziwą wojnę….  Spróbujmy rzucać kulkami w takie miejsca gdzie jest smutno, ponuro i wszędzie tam gdzie chcielibyśmy zobaczyć barwny akcent kwiatowy. Mogą to być: dziury w krawężnikach, zapuszczone betonowe osiedla, stare rynny, przystanki autobusowe itd. W ta zabawę możemy również zaangażować dzieci, które będą się przy tym świetnie bawić.