Biokominki- ekologiczne ciepło w każdym wnętrzu

Biokominki- ekologiczne ciepło w każdym wnętrzu

Gdy późną jesienią ogarnia nas tęsknota za niedawnym słonecznym latem i zaczyna nam doskwierać chłód , nic tak nie poprawia nam wtedy nastroju jak wieczór w przytulnym i ciepłym fotelu z ulubioną osobą przy boku, płomienie rozgrzewają piec, a ciepłe i wygodne meble pozwalają zapomnieć o niewygodach związanych z zimną porą roku. Dzięki ekologicznym kominkom już dziś w Twoim domu może zagościć przyjemne ciepło. Kominki ekologiczne wniosą do każdego wnętrz niezwykłą, stylową atmosferę. Dzięki prostym liniom i wyrafinowanemu niebanalnemu wyglądowi, biokominki doskonale wkomponują się w charakter każdego otoczenia. Postaw więc już dziś na nowoczesność i elegancję w twoim domu. Biokominki łączą w sobie zarówno piękno jak i funkcjonalność.

 

Na zachodzie biokominki są eksploatowane już od kilkudziesięciu lat i cieszą się ogromną popularnością, a od kilku lat, można je również zakupić w Polsce. Najpopularniejsze w naszym kraju są biokominki gazowe i elektryczne.

Główną zaletą biokominków jest to, że w porównaniu do tradycyjnych kominków nie pali się w nich drewnem, a specjalnym ekologicznym paliwem. Nie wydziela ono dymu ani żadnych szkodliwych substancji, więc niepotrzebna jest instalacja kominowa. Bezwonnie płonące paliwo w szybkim tempie nagrzewa pomieszczenie. Natężenie ciepła jest zazwyczaj zależne od indywidualnych ustawień. Regulowana wielkość płomienia pozwala zmieniać temperaturę. Dzięki temu, biokominki mogą służyć jako uzupełnienie centralnego ogrzewania lub jako osobne urządzenie grzewcze. Precyzyjna budowa sprawia, że urządzenia pozostają bezpieczne w użytku. Ponadto, Kominki tego typu świetnie prezentują się jako element dekoracyjny. Tworzone zwykle ze stali nierdzewnej są wytrzymałe i odporne na różnorakie oddziaływania zewnętrzne. Mogą nam służyć latami jako piękny i funkcjonalny element aranżacji wnętrz. Ich dodatkową zaletą jest to, że bezpieczne dla dzieci i można je bez problemu zamontować w mieszkaniu w bloku, co w przypadku tradycyjnych kominków było by niemożliwe.